rodiklisPortalDUKIeškotiNarių sąrašasRegistruotisPrisijungti

Share | 
 

 Viskas apie Hogvartsą

Go down 
AutoriusPranešimas
Harry Potter
Gašlus Senis
avatar

Pranešimų skaičius : 96
Įstojimo data : 2009-07-22

RašytiTemos pavadinimas: Viskas apie Hogvartsą   Sk. 09 20, 2009 6:10 pm

Jei galit nos truputi vadobaukites siais dalykais, jei ko nezinote, uzmeskite aki cia, viskas patogiai surikiuota.

VISKAS APIE HOGVARTSĄ---------------BENDRIEJI KAMBARIAI-------------
Visi keturi Hogvartso koledžai turi po bendrąjį kambarį ir miegamąjį, kuriuose mokiniai miega, mokosi ir leidžia savo laisvą laiką. Įėjimas į bendruosius kambarius yra apsaugotas, reikalaujant pasakyti teisingą slaptažodį, prieš įeinant. Bendruosiuose kambariuose yra židiniai, krėslai ir stalai, prie kurių mokiniai daro namų darbus, žaisti įvairius žaidimus pavyzdžiui, burtininkų šachmatus. Bendruosiuose kambariuose taip pat yra ir kiekvieno koledžo skelbimų lenta.

Grifų Gūžtos bendrasis kambarys
Vieta: Aštuntasis aukštas, Grifų Gūžtos bokštas.
Įėjimas: Storulės (storos moteriškės su rausva šilkine suknele) paveikslas, slepiantis apvalią angą sienoje, kuri ir yra įėjimas į Grifų Gūžtos bendrąjį kambarį. Kai yra pasakomas teisingas slaptažodis, portretas pasitraukia ir atveria angą. Kai 1993 metais Storulę užpuolė Sirijus Blekas, jos portretą laikinai pakeitė seras Kadogenas ir jo pilkas ponis.
Slaptažodis: Caput Draconis (Slibino galva), Kiaulės šnipas, Medautojas, Fortuna major, Niekingas bailys (sugalvojo seras Kadogenas), Šakar makar (sugalvojo seras Kadogenas), Tauškalai, Žaltvykslė, Bananai tešloje, Mimbulus mimbletonia, Cemento skiedinys, Būk sveika, Kaspinuotis, Quid Agis
Bendrai: Grifų Gūžtos bendrojo kambario centre yra didžiulis židinys, kurį Haris naudodavo pokalbiam su Sirijum. Taip pat yra daug kėdžių ir stalų, skalbimų lenta su įvairiomis naujienomis. Yra du miegamieji, vienas mergaitėms, kitas berniukams.. Laiptai vedantys į mergaičių miegamąjį apsaugoti, kad į jį negalėtų užlipti berniukai – lipant berniukams laiptai išsilygina ir jie nuslysta atgal, mergaitės į berniukų miegamąjį užlipti gali, mokyklos steigėjai manė, kad mergaitės yra patikimesnės už berniukus.
Haris miega apvaliame kambaryje su kitais keturiais mokiniais: Neviliu, Roniu, Semu ir Dinu. Tai patvirtina, jog yra tik keturi Hario metų berniukai (neskaitant jo paties) Grifų Gūžtoje.

Švilpynės bendrasis kambarys
Vieta: Tiksli vieta nėra žinoma, galima manyti, jog antrame arba pirmame aukšte.
Įėjimas: nežinomas
Slaptažodis: Nežinomas.
Bendra: nežinoma nieko apie bendrąjį kambarį.

Varno Nago bendrasis kambarys
Vieta: Varno Nago bokštas, pilies vakaruose.
Įėjimas: Nežinomas

Slaptažodis:slapta

Bendra: Nežinoma nieko apie bendrąjį kambarį.

Klastūnyno bendrasis kambarys
Vieta: Požemis
Įėjimas: Pilka aprasojusi akmenų siena. Ištarus slaptažodį, atsiveria slaptos durys, esančios sienoje.
Slaptažodis: Grynakraujis
Bendra: kambarys yra ilgas ir žemas, netašytų akmenų sienomis ir lubomis, nuo jų ant grindinių kabojo apskritos žalsvos lempos. Jame yra įmantriai raižyta atbraila židinys.
------------DIDŽIOJI SALĖ---------------
Hogvartso vestibiulyje yra dvivėrės durys, kurios veda į didžiąją salę. Didžiosios salės lubos yra užkerėtos, kad atrodytų kaip tikras dangus. Per keturias šventes: Kalėtas, Heloviną, mokslo metų pradžioje ir pabaigoje, taip pat sykį per Valentino dieną, salė yra išpuošiame ypatingai.
Didžiojoje salėje iš viso yra penki stalai, keturi ilgi stalai priklauso mokiniams, kiekvienas koledžas turi po atskirą stalą, prie penkto stalo esančio salės gale sėdi mokytojai.
Didžiojoje salėje mokiniai ir mokytojai kasdien valgo, namų elfų pagamintą maistą, kuris magiškai atsiranda ant stalų. Pavalgę mokiniai išsiskirsto, didžioji salė neskirta mokintis.

Taip pat kartais didžioji salė panaudojama ne vien valgymui:
* Po to kai Sirijus Blekas bandė patekti į Grifų Gūžtą, visi mokiniai miegojo didžiojoje salėje.
* Didžiojoje salėje vyko Kalėdų balius
* VML ir VSML egzaminai laikomi didžiojoje salėje.
* Didžiojoje salėje, Dumbldorui panaikinus draudimą keliauti oru, vyko Keliavimo------------DIREKTORIAI IR DIREKTORĖS---------------
Direktoriaus kabinete kabo visų buvusių direktorių portretai. Nors jie dažniausiai atrodo snaudžiantys, tačiau beveik visada jie klauso kas yra šnekama ir taip seka visus įvykius. Taip pat portretai savo garbės reikalu laiko tarnauti esamam Hogvartso direktoriui. Po Dumbldoro mirties jo portretas atsirado prie visų kitų Hogvartso direktorių portretų “Aukso rėmuose prie savo stalo snūduriavo Dumbldoras, regis, toks ramus ir be jokio rūpestėlio, su savo pusiniais akiniais ant kumpos nosies”
Išviso buvo paminėti septyni Hogvartso direktoriai:

Finėjus Nigelas Blekas – Miręs. Sirijaus Bleko pro prosenelis. Nemėgstamiausias iš visų Hogvartso direktorių. Finėjus atrodo suktai, su smaila barzdele. Jis taip pat savo portretą turi Grimaldžio aikštėje, Nr. 2 (Fenikso brolijos būstinėje), ir gali laisvai vaikščioti iš vieno savo portreto į kitą.
Dailisė Devervent (1722 – 1768) - Murusi. Viena žymiausių Hogvartso direktorių. Ji prieš tampant Hogvartso direktore buvo Šv. Skutelio ligoninės hilere. Ji paveiksle jau buvo pagyvenusi su ilgomis sidabrinėmis garbanėlėmis. Jos portretas taip pat kabo Šv. Skutelio ligoninėje, ji gali laisvai vaikščioti po šiuos portretus.
Armandas Dipitas – Jam mirus direktoriumi tapo Dumbldoras. Armandas direktoriavo tuo metu kai Hogvartse mokėsi Tomas Ridlis.
Albas Persifalis Valfrikas Brajanas Dumbldoras – Miręs. Jis buvo vienas galingiausių ir labiausiai gerbiamų burtininkų visame burtininkų pasaulyje.
Evarardas – Miręs. Vienas žymiausių Hogvartso direktorių. Jo portretas taip pat kabo Magijos ministerijoje, jis gali laisvai vaikščioti po šiuos paveikslus.
Minerva Makgonagal – ji tapo Higvartso direktore, kai mirė Dumbldoras.
Doloresa Džeinė Ambridž – Magijos ministerija pirmiausiai ją paskyrė Didžiąja Inkvizitore, vėliau, kai Dumbldoras turėjo išvykti iš mokyklos, ji buvo paskirta direktore, tačiau netgi chimera sauganti įėjimą į direktoriaus kabinetą jos neįleido. Grįžus Dumbldorui, jis vėl užėmė direktoriaus vietą (ji direktoriavo netgi mažiau nei pusę mokslo metų).------------EGZAMINAI------------
Hogvartse visi mokiniai laiko egzaminus kiekvienų mokslo metų gale. Patys baigiamieji Hogvartso egzaminai įvyksta septinto, paskutinio, kurso gale. Šie egzaminai vadinami Velniškai Sunkūs Magijos Testai (VSMT). Prieš šiuos egzaminus yra dar laikomi Vidutinio Magijos Lygio egzaminai (VML) penkto kurso gale. Tie kurie neišlaiko egzaminų penkto kurso gale, negali mokytis, nei šeštame, nei septintame kurse. Taip pat mokytojai savo nuožiūra gali nuspręsti, kokiu balu reikia būti išlaikius egzaminą penktame kurse, kad būtų galima mokintis VSMT lygiu, t.y. šeštame ir septintame kurse. Taigi, netgi išlaikius penktame kurse egzaminą teigiamu balu, nebūtinai bus galima mokintis to dalyko VSMT lygiu.

VML egzaminai vyksta dvi savaites, egzaminas raštu įvyksta ryte, o po pietų vyksta praktika, išskyrus Astronomijos egzaminą, kurio praktiką įvyksta vėlai vakare. Įvairios sukčiavimo priemonės: Automatinės atsakymų plunksnos, Priminimai, Nusirašinėjimo rankogaliai, Taisomasis rašalas per egzaminus yra uždraustos.

Galima laikyti įvairų skaičių egzaminų per metus (pagal tiek kiek mokomasi dalykų), dažniausiai būna laikoma 9 – 12 egzaminų. Hermiona, trečiame kurse, buvo pasiėmus labai daug dalykų, todėl trečio kurso gale egzaminų ji laikė daugiau negu 12, vėliau ji pamažino savo pamokų krūvį. Bilas ir Persis Vizliai išlaikė po visus 12 VML egzaminus, kaip ir Bartis Susitraukėlis jaunėlis. Fredis ir Džordžas išlaikė po 3 VML egzaminus, Hermiona – 11, Haris ir Ronis - 7.

Dauguma egzaminų vyksta dviem dalim, raštu ir praktika, tačiau kai kurie vyksta vien raštu, arba vien praktika. Visi galimi VML egzaminai:
Apsigynimas nuo juodosios magijos – sudaro dvi dalys: raštu ir praktika. Teste raštu pateikiamos įvairios užduotys, pavyzdžiui: „Išvardyti penkis požymius, iš kurių galima pažinti vilkolakį”. Praktikoje reikia panaudoti įvairus kerus, taip pat per egzaminą Haris uždirbo papildomų taškų parodydamas Gynėjo kerus.
Aritmomantija – nieko nežinoma apie aritmomantijos egzaminą.
Astronomija – sudaro dvi dalys: raštu ir praktika. Testas raštu tikrina mokinių žinias apie astronominius reiškinius. Praktika vyksta observatorijoje, nakties metu, mokiniai žymi matomas planetas ir kitus astronominius reiškinius.
Ateities būrimas – apie testą raštu nebuvo paminėta. Praktikos metu mokiniai turėjo žiūrėti į kristalą ir pasakyti ką jame mato, aiškinti arbatžolių reikšmes, nusakyti ateitį iš delno.
Herbologija – apie testą raštu nebuvo paminėta. Buvo paminėta tiktai tai, jog per praktikos egzaminą įkando iltinė pelargonija.
Kerėjimas – sudaro dvi dalys: raštu ir praktika. Testas raštu tikrina žinias apie tam tikrus kerus. Praktikos metu mokiniai turi tam tikrus kerus pademonstruoti prieš vertintoją.
Magijos istorija – praktikos nėra, yra tik dvi valandas trunkantis egzaminas raštu, kurio metu mokiniai klausinėjami įvairių klausimų istorinėmis temomis, pavyzdžiui: „Kaip manai, ar griežtesni įstatymai dėl burtų lazdelių panaudojimo paskatino goblino sukilimus aštuonioliktame amžiuje, o gal padėjo juos pažaboti?; Kaip 1743 metais buvo pažeistas Slaptumo statutas ir kokių imtasi priemonių, kad šito daugiau neatsitiktų?; Apibūdink aplinkybes, kuriomis susikūrė Tarptautinė burtininkų sąjunga, ir paaiškink, kodėl Lichtenšteino burtininkai atsisakė į ją stoti.“
Magiškų gyvūnų priežiūra – praktikos metu mokiniai tikrinami, kaip sugeba prižiūrėti magiškuosius gyvūnus.
Nuodai ir vaistai – sudaro dvi dalys: raštu ir praktika. Teste raštu mokiniai turi aprašyti tam tikrų eliksyrų poveikį, o per praktiką mokiniai turi sutaisyti tam tikrą eliksyrą.
Runos – mokiniai verčia tekstą iš senovinio runų teksto į anglišką (lietuvišką).
Transfiguracija - sudaro dvi dalys: raštu ir praktika. Teste raštu mokiniai klausiami įvairių kerų apibrėžinų, o per praktiką reikia panaudoti kokius nors trasfiguracijos kerus, pvz.: Pradanginimo
Žiobarotyra – nėra jokios informacijos kaip vyksta šis egzaminas.

Pažymiai kuriuos mokiniai gali gauti per egzaminą:
Patenkinami pažymiai:
Nuostabiai (N)
Geriau nei tikėtasi (G)
Vidutiniškai (V)
Nepatenkinami pažymiai:
Prastai (P)
Siaubingai (S)
Trolis (T)

Dar nėra informacijos apie VSMT egzaminus.


----------HOGVARTSO EKSPRESAS-------------
Hogvartso ekspresas yra oficialus Hogvartso mokyklos traukinys. Garvežys raudonos spalvos, o ant priekio yra užrašas “Hogvartso ekspresas”. Rugsėjo pirmosios dienos 11 val. Hogvartso Ekspresas išvažiuoja iš Kings Kroso stoties ir mokinius nuveža į Kiauliasodžio mažą peroną, iš kurio karietomis mokiniai nuvyksta į Hogvartsą (pirmakursiai plaukia per ežerą).
Ekspreso kupė karaliauja mokiniai, tačiau buvo paminėti ir du mokytojai keliaujantį į Hogvartsą ekspresu: profesorius Lubinas – miegojo toje pačioje kupė, kurioje keliavo Haris, Ronis ir Hermiona, taip pat vėliau padėjo atsikratyti Psicho; profesorius Trimitas – susikvietė išsirinktus mokinius pietums į savo kupė. Taip pat ekspresu kartu su mašinistu važiuoja moteris, kuri stumdo vežimėlį su įvairiais skanumynais.

Mokiniai, kurie nespėja į traukinį turi atsiųsti pašto palėdą, kurioje paaiškintų kas atsitiko, nors taip sakė Makgonagal, kai Hariui su Roniu nepavykus pereiti pertvaros, jie nuskrido į mokyklą skrendančiu automobiliu.
Kiauliasodžio perone Hogvartso ekspresas būna gana ankstų vakarą, kažkur apie 17 arba 18 valandą, nes mokslo metų pradžios puota prasideda ne vėliau kaip 19 arba 20 valandą.

Per atostogas norintys mokiniai, o mokslo metų gale visi mokiniai Hovartso Ekspresu iš Kiauliasodžio stoties vyksta atgal į Londono Kings Kroso stotį. Taip pat atostogų gale mokinius į Hogvartsą vėl atveža traukinys, išskyrus atostogas, kai Haris buvo šeštame kurse, nes tada Magijos ministerija buvo patvarkius taip, jog mokiniai galėjo grįžti į Hogvartsą Kelionmilčių skrydžių tinklu.-----------------HOGVARTSO ISTORIJA---------------
„Prieš tūkstantį metų, tiksli data nežinoma, keturi geriausi tų laikų burtininkai ir raganos įkūrė Hogvartsą. Mokyklos koledžai ir pavadinti jų garbei: Godrikas Grifas, Helga Švilpynė, Rovena Varnanagė ir Salazaras Klastuolis. Drauge jie pastatydino Hogvartso pilį, toliau nuo Žiobarų akių, nes tais laikais paprasti žmonės magijos bijojo ir raganas bei raganius persekiojo. Keletą metų visi keturi darniai darbavosi, ieškojo vaikų, turinčių magiškų galių, kurie galėtų mokytis pilyje. Vėliau jie pradėjo nesutarti. Labiausiai kliudė Klastuolis. Jis norėjo įvesti itin griežtą atranką. Jo manymu, mokytis magijos gali tik tie vaikai, kurių abu tėvai burtininkai. Jis prieštaravo, kad būtų priimami Žiobarų vaikai, nes laikė juos nepatikimais. Po kiek laiko šiuo klausimu Klastuolis susikirto su Grifu ir Klastuolis išėjo iš mokyklos.“
„Klastuolis pilyje pastatė skaptą salę, apie kurią kiti mokyklos steigėjai nieko nežinojo.

Pasak legendos, Klastuolis salę paslėpęs taip, kad niekas negalėtų jos atidaryti, kol mokykloje nepradės mokytis jo tiesioginis įpėdinis. Tik tasai įpėdinis galėsiąs atidaryti Paslapčių kambarį, pakeisti jame įkalintą siaubūną ir jo padedamas iššluoti iš Hogvartso visus, kurie neverti mokytis magijos.“--------HOGVARTSO KIEMAS----------
Daugiausiai Hogvartso mokyklos kiemo ploto yra užėmusi pilis, bet į jį taip pat įeina ir daugybė kitų pastatų bei objektų kurie priklauso Hogvartsui:

Įvairūs statiniai
Hagrido trobelė – nedidelė medinė trobelė stovinti Uždraustojo miško pakraštyje. Trobelė yra vieno kambario, kurioje gyvena Hagridas ir šuo iltis.
Hogvartso vartai - yra į Šiaurią nuo ežero. Abipus stulpų vartų yra statulos, kurios vaizduoja sparnuotus šernus. Vartai yra riba, kuri žymi Hogvartso kiemo teritoriją. Už vartų jau nebegalioja apsauga, kuri saugo Hogvartsą.
Šiltnamiai – juose auginami įvairūs augalai ir vyksta Herbologijos pamokos.

Gamtos objektai
Uždraustasis miškas – jis yra į rytų pusę nuo pilies. Pats miškas praktiškai yra Hogvartso kiemo riba, nes į jį mokiniams eiti draudžiama.
Ežeras – yra į pietus nuo pilies ir į rytus nuo vartų. Pilis stovi ant stačios uolos kuri kyla nuo ežero. Daug įvairių sutvėrimų gyvena ežere, kai kurie yra pavojingi.

Augalai
Žolė – auga beveik visame Hogvartso kieme, nors tose vietose kuriose daugiausiai vaikšto mokiniai.
Gėlės – daugiausiai gėlių (gėlių krūmų) buvo paminėta per Kalėdų balių. Už jų (juose) buvo susilėpę mokiniai.
Hagrido daržas – yra prie jo trobelės, kuriame jis augina moliūgus ir pan.
Gluosnis Galiūnas – buvo pasodintas kai Lubinas pradėjo lankyti Hogvartsą. Jis saugo įėjimą į slaptą tunelį, kuris veda į Žviegiančią būdą. Prie šio galiūno mokiniams uždrausta artintis, nes jis gali mokinius sužeist.--------HAGRIDO TROBELĖ------------
Hagridas gyvena mažoje, medinėje, vieno kambario trobelėje, esančioje netoli Uždraustojo miško. Trobelės kertėje stovėjo plati lova, užklota skiautinių lovatiese, kitoje kertėje Ilties krepšys. Priešais židinį stovi didžiulis stalas su didžiulėmis kėdėmis, o palubėje kabo rūkyti kumpiai ir fazanai. Taip pat trobelėje yra spintelė indams, drabužių spinta ir plona užuolaida kabanti ant lango. Prie trobelės yra Hagrido daržas. Hogvartse įvykus mūšiui su Mirties Valgytojais, Hagridas bandė jiems sutrukdyti pasprukti, bet jie jį puolė. Šviesiaplaukis milžinas Mirties Valgytojas į jo trobelę, kurioje buvo Iltis, paleido Incendio kerus ir trobelė užsidegė. Iltį Hagridas iš degančios trobelės išnešė, o trobelę jie su Hariu užgesino Aguamenti kerais.-------KLASĖS---------
Daugiausia pamokų vyksta specialiose Hogvartso klasėse. Vienintelės klasės, kurių vietos neina tiksliai nusakyti yra Tansfigūracija, Artinomatija, Runos, kitos klasės Hogvarste yra tokiu išdėstymu:
Požemis: Nuodai ir vaistai
Pirmas aukštas: Ateities būrimas (Firenzio klasė)
Antras aukštas: Apsigynimas nuo juodosios magijos; Magijos istorija; Žiobarotyra.
Ketvirtas aukštas: Kerėjimas
Aštuntas aukštas: Ateities būrimas (Treloni klasė)
Astronomijos bokštas: Astronomija
Kiemas: Magiškų gyvūnų priežiūra, Harbologija (šiltnamiuose)----------LIGONINĖ-----------
Pirmose trijose knygose ligoninė buvo nusakoma kaip esanti antrame aukšte, tačiau vėlesnėse knygose ji atsirado jau ketvirtame aukšte.
Ligoninėje visiška valdžia priklauso hilerei Madam Popei Pomfri. Ne vien tiktai mokiniams, bet ir mokytojams, bei direktoriui ir ministrui, ji turi teisę reikšti savo reikalavimus “Ministre! Profesoriau! Reikalauju išeiti... Poteris – mano ligonis, jo nevalia jaudinti! Čia ligoninė ar ne? Direktoriau, reikalauju… “ Madam Promfi visada žino kas geriausiai jos ligoniams, tačiau tuo pačiu ji griežtai nori kad būtų laikomasis taisykių, kurias ji įvedus, dėl ligonių gerovės.
Įėjimas į ligonę yra pro dvivėres duris. Tai yra didelis kambarys pilnas lovų, kurios sustatytos iš dviejų pusių, palei sienas. Madam Pomfri kabinetas ir gyvenamoji patalpa yra greta ligoninės. Madam Pomfri pagydo daugumą sužeidimų ar kitokių susirgimų, traumų, kas tik pasitaiko Hogvartse. Jeigu Pomfri nesugeba pagydyti, ligoniai yra siunčiami į Šv. Skutelio(Mango) ligoninę, pavyzdžiui: profesorė Makgonagal ir Keitė Varpelis. Taip pat yra sužeidimų, kurių nebeįmanoma pagydyti netgi ir Šv. Skutelio(Mango) ligoninėje.

Madam Pomfri pagalba, kurią ji suteikė mokiniams, Hariui besimokant Hogvartse:
- Pagydė susilaužytą Nevilio riešą.
- Pagydė Ronio plaštaką, kuri buvo ištinusi po slibino įkandimo.
- Rūpinosi Hariu po susikovimo su Kvirliu/Voldemortu, dėl Išminties akmens.
- Dažnai gydydavo mokinius nuo peršalimo Pipiriniu eliksyru.
- Ataugino Hario rankos kaulus, kuriuos buvo pašalinęs Lokhartas.
- Išgydė Harmioną, kuri buvo dalinai pavirtus į katę, po nesėkmingo Multisulčių eliksyro panaudojimo.
- Mandragoros nuoviru atgaivino Hermioną, Koliną Krivį, Penelopę Tyravandenę, Džastiną Finč-Flečlį ir Ponią Noris, tačiau nėra aišku kaip ji atgaivino Beveik Begalvį Niką.
- Išgydė Smirdžiaus ranką, kai jį užpuolė hipogrifas.
- Gydė Harį, kai jis žaisdamas Kvidičą nukrito iš 50 pėdų (~15 metrų) aukščio.
- Prižiūrėjo Harį, Ronį, Hermiona po susidūrimo su Trumpuliu Žviegiančioje būdoje.
- Pašalino Fredžiui, Džordžui, Fosit (iš Varno Nago) ir Semersui (iš Švilpynės) barzdas, kurios užaugo, kai jie bandė pereiti Amžiaus ribą.
- Gražino Hermionos dantims normalų dydį, po to kai į ją pataikė Densaugeo kerai.
- Gydė sužeidimus, po pirmosios Burtų Trikovės turnyro užduoties.
- Gydė Rukną Baisiąją Akį, po to kai jis buvo beveik visus mokslo metus prabuvo užrakintas savo paties keliondėžėje.
- Prižiūrėjo Vinkę, po Barčio Susitraukėlio kvotos.
- Rūpinosi Hariu, po Sedriko mirties.
- Sustabdė Keitei Varpeliui kraujo tekėjimą iš nosies.
- Alsijai Verpstukui sutvarkė antakius, kurie jau buvo užaugę, tokio ilgio kad lindo į burną.
- Pasirūpino Montegiu, po įstrigimo penkto aukšto tualete.
- Sutvarkė Džinės kulkšnį po mūšio Magijos ministerijoje.
- Gražino Neviliui normalaus dydžio nosį, po mūšio Magijos ministerijoje.
- Tepė daktaro Ublio Užmirštuolio aliejumi Ronio randus, kurie buvo likę po mūšio Magijos ministerijoje.
- Gydė Ronį, kai jis per savo septynioliktą atsigėrė užnuodyto midaus.
- Gydė Hario kaukolės praskėlimą, kai per Kvidičo varžybas į jį blokštu pataikė Maklagenas.
- Prižiūrėjo Smirdžių, kai Haris į jį paleido Sectumsempra kerus.
- Rūpinosi Bilu, kai jam įkando vilkolakis Fynrinas Pilkanugaris.-----------MAISTAS--------------
Virtuvė yra įrengta po didžiąja sale, ir yra netgi už ją erdvesnė. Virtuvė yra akmeninių sienų, aukštų lubų kambarys. Pasieniais riogso rietuvės tviskančių vario prikaistuvų ir keptuvių, kitame gale yra mūrinė krosnis. Maistą gamina namų elfai, kurių Hogvartse yra didžiausias skaičius iš visų Britanijos gyvenamųjų namų. Virtuvėje pagamintas maistas magiškai nugabenamas į didžiąją salę ant penkių stalų.

Pavyzdžiai Hogvartse gaminamo ir valgomo maisto:
Pusryčiai - keptos dešrelės, kiaušiniai, skrebučiai, džemas, apelsinų sultys. rūkyta žuvis, kukurūzų dribsniai.
Kalėdiniai pietūs – Kepti kalakutai, keptos ir virtos bulvės, plonos dešrelės, svieste kepinti žirneliai, tirštas kvapnus užpilas, spanguolių padažas.
Kalėdinė vakarienė – kalakutienos sumuštiniai, bandelės, vynu supilti biskvitai su plakta grietinėle, kalėdinis tortas.
Beveik Begalvio Niko mirimo dienos vakarėlio vaišės - supuvusios žuvys, suanglėję pyragaičiai, kirminų pilnas hagis, škotiškas patiekalas iš galvijų plaučkepenių, pūkuotais pelėsiais apaugusi sūrio galva, antkapio formos tortas.
Hagrido gaminimas maistas – šokoladinis tortas Hariui, sausainiai, arbata, roksai, sirupiniai saldainiai, bandelės, jautienos troškinys (jame buvo rastas didelis nagas)
Užkandžiai: Duona, Angliškos bandelės, zefyrai, pyragai.--------------NAMŲ DARBAI---------------
Kiekvieno dalyko mokytojai užduoda kasdien namų darbų, ir kai susideda visi užduoti namų darbai, susidaro nemažas mokiniams krūvis. Taip pat žinių patikrai yra egzaminai kiekvienų mokslo metų gale. Už nepadarytus namų darbus galima gauti areštą: Makgonagal skyrė areštą Smirdžiui, kai jis du kartus iš eilės nepadarė namų darbų.

Dažniausiai užduodami kiekvieno dalyko namų darbai:
Runos – mokiniams tikriausiai užduoda versti, analizuoti runas, nors tikslios informacijos nėra.
Artinomatija – tikslios informacijos nėra, tačiau tikriausia įvairios užduotys, susijusios su skaičiais žiūrint iš magiškos pusės.
Astronomija – užduodama tyrinėti dangų, taip pat ir užduodama raštinės užduotys.
Magiškų gyvūnų priežiūra – Nėra informacijos, tačiau kadangi buvo paminėta šio dalyko knyga, todėl galima manyti, jog namų darbam gali būt užduodama aprašyt, tyrinėt įvairius gyvūnus. Taip pat Hagridas minėjo papildomus magiškų gyvūnų priežiūros užsiėmimus.
Kerėjimas – užduodama praktikuotis kerus kuriuos mokėsi klasėje, taip pat kartais užduodama parašyti rašinį apie tam tikrus kerus ir jų savybes.
Apsigynimas nuo juodosios magijos – šioje pamokoje visada buvo daugiau kreipiamas dėmesys į praktinius užsiėmimus, išskyrus penktą kursą, kai mokytojavo Ambridž, tada būdavo vien teorijos skaitymas. Namų darbams užduodama parašyt rašinius, apie tai ką mokėsi klasėje.
Ateities būrimas – buvo paminėta sapnų dienoraščiai, taip pat kiekvienos dienos (mėnesio) Horoskopai.
Herbologija – užduodami rašiniai apie įvairių augalų panaudojimą, gydomąsias savybes ir pan.
Magijos istorija – užduodami rašiniai apie įvairius istorinius įvykius.
Žiobarotyra – užduodami rašiniai įvairiomis temomis susijusiomis su žiobarais, pavyzdžiui “Kodėl žiobaram reikalinga Elektra”
Transfiguracija – užduodama treniruotis įvairius kerus, taip pat užduodami įvairūs rašiniai apie kerus, naudotus per pamoką.-----------PASLAPČIŲ KAMBARYS-----------
Kaslapčių kambario istorija
Prieš apytiksliai tūkstantį metų, keturi garsiausi tų laikų burtininkai ir raganos įkūrė Hogvartsą. Hogvartso įkūrėjais buvo: Godrikas Grifas, Halga Švilpynė, Rovena Varnanagė ir Salazaras Klastuolis. Keletą metų visi keturi darniai ir draugiškai darbavosi, pastatę Hogvartso pilį, pradėjo ieškoti vaikų, turinčių magiškų galių. Tačiau prasidėjo nesutarimai. Labiausiai kliudė Salazaras Klastuolis, jis norėjo, kad Hogvartse mokytųsi tiktai tie, kurių abu tėvai yra burtininkai, prieštaravo, žiobarų kilmės vaikų priėmimui į Hogvartsą, laikė juos nepatikimais.

Pasak legendos Paslapčių kambarys tai slapta salė, kurią Klastuolis taip paslėpęs, kad jos negalėtų niekas atidaryti tol, kol mokykloje nepradės mokytis jo tiesioginis įpėdinis. Tik įpėdinis galės atidaryti Paslapčių kambarį ir paleisti jame tūnantį monstrą, kurį gali suvaldyti tiktai Klastuolio įpėdinis. Taip turi būti pabaigtas Salazario Klastuolio darbas: išvalytas Hogvartsas nuo žiobarų kilmės burtinininkų ir Hogvartse palikti tiktai grynakraujai burtininkai. Salazaras Paslapčių kambaryje uždarė basiliską, todėl jis lengvai galėjo suvaldyti siaubūną – buvo šnipštūnas. Kadangi jo palikuonys irgi turėjo būt šnipštūnai, todėl Salazaro palikuonys neturėjo turėt problemų patekti į Paslapčių kambarį ir basilisko pagalba išvalyti iš Hogvartso žiobarų kilmės mokinius.

Po 1000 metų, Salazaro Klastuolio giminė buvo išlikus grynakraujų, Jie jau buvo, išvaistę pinigus ir buvo gyvi tik trys Klastuolio grynakraujai palikuonys – Marvolas, Morfinas, Meropė Gontai. Meropė neišlaikė grynakraujiškumo, ištekėjo už žiobaro ir gimė dar vienas Salazaro Klastuolio palikuonis, kuris ir pagaliau po 1000 metų pradėjo mokytis Hogvartse. Jis – Tomas Marvolas Ridlis.

Ridlis jaunesnysis atvyko į mokyklą 1937 metais. Penkių metų jam prireikė kol jis viską išsiaiškino apie Paslapčių kambarį ir kadangi buvo šnipštūnas jis galėjo atidaryti Paslapčių kambarį ir valdyti basiliską, taip jis norėjo pratęsti Salazaro darbą ir baigti savo protėvio darbą. Taigi 1942 metais buvo pirmą kartą atidarytas Paslapčių kambarys.
Basiliskas buvo išleistas ir Ridlis pradėjo išpuolimą prieš Žiobarų kilmės mokinius. Pirma auka tapo Vaitoklė Mirta. Tačiau Ridliui irgi nebuvo palanki ši mirtis, nes Profesorius Dipitas, tada buvęs direktoriumi, po išpuolio buvo ketinąs uždaryti Hogvartsą, o to Tomas nenorėjo. Taigi jis apšmeižė Hagridą ir pareiškė, jog monstras gyvenantis Paslapčių kambaryje yra Aragogas – milžiniškas voras. Hagridas buvo pašalintas iš mokyklos, tačiau Ridlis suprato, kad negali daugiau vėl atidaryti Paslapčių kambario, kol mokosi Hogvartse. Jis tada pasidarė vieną Horokrusą – dienoraštį, į kurį įdėjo savo sielos dalį, kurios pagalba galės atidaryti Paslapčių kambarį, nebūdamas Hogvarste.

Po 50 metų Paslapčių kambarys vėl buvo atidarytas, vėl paleistas jame tūnantis basiliskas. Šį kartą tai atsitiko tuo metu, kai Hogvartse jau mokėsi Haris Poteris.

-----------REIKALINGŲ DAIKTŲ SĄRAŠAS----------
Pradedant mokytis Hogvartse reikia turėti uniformą, knygas ir kitus kelis daiktus. Visą reikalingą sąrašą gauna pirmakursiai laiške, kuriame pranešama, jog jie yra priimti į Hogvartsą:

Uniforma (ant visų drabužių turi būti prisiūta pavardė)
1. Tris darbinius apsaustus (juodus)
2. Veną dieninę smailią skrybėlę (juodą)
3. Vienerias apsaugines pirštines.
4. Vieną žieminę mantiją (juodą, su sidabro sagtimis)

Pirmakursiams reikalingi vadovėliai:
Miranda Vištvanagienė. Tipinių kerėjimų knyga.
Batilanda Maišinė. Magijos istorija.
Adalbertas Abejoklis. Magijos teorija.
Emerikas Žabas. Pavertimų pradžiamokslis.
Filipa Spora. Tūkstantis stebuklingųjų žolių ir grybų,
Arsenijus Erkė. Stebuklingieji gėralai ir nuodai.
Njutas Miglapūtys. Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti.
Kventinas Trimblis. Juodoji magija ir kaip nuo jos apsisaugoti.

Kitos mokymo priemonės:
1 burtų lazdelė.
1 katilas (alavinis, standartinio 2-o dydžio)
1 komplektas stiklinių ar krištolinių buteliukų.
1 teleskopas
1 žalvarinės svarstyklės.

Taip pat mokiniai turi turėti (nors tai į sąrašą neįtraukta): plunksnų (plunksną), rašalo, pergamento, kuprinę.------------VAIDUOKLIAI------------
Hogvartse gyvena daug vaiduoklių, tačiau keturi iš jų yra susieti su koledžais (t.y. kiekvienas koledžas turi savo vaiduoklį):
Grifų Gūžta – seras Nikolas de Mimsis-Porpingtonas (Beveik Begalvis Nikas)
Švilpynė – Dručkis Vienuolis
Varno Nagas – Pilkoji Dama
Klastūnynas – Kruvinasis Baronas

Vaiduokliai yra peršviečiami, perlų baltumo ir turi panašius bruožus kokius turėjo būdami gyvi. Vaiduokliai negali jausti nei maisto, nei gėrimo skonio. Jos gali perskrieti per sienas ar kitokius daiktus, žmones. Jie bendrauja su žmonėmis ir kitais vaiduokliais, ir turi tokius pačius jausmus, prisiminimus, kaip ir būdami gyvi. Mokiniams draugiškiausi ir paslaugiausi vaiduokliai yra Beveik Begalvos Nikas ir Dručkis Vienuolis.
Per Beveik Begalvio Niko mirimo dienos vakarėlį susirinko daug vaiduoklių iš visų šalies kampelių, pavyzdžiui Sopulingoji Našlė iš Kento, taip pat į vakarėlį susirinko ir Hogvartso vaiduokliai.
Vieni mirę burtininkai tampa vaiduokliais, o kiti ne. Nikas: „Burtininkai gali palikti savo šešėlius, ir tie šešėliai vaikšto ten, kur jie vaikščiojo būdami gyvi.... Bet labai retas burtininkas pasirenka tokią dalią... Jis negrįš, bus iškeliavęs toliau... Aš bijojau mirties, todėl panorau pasilikti... Aš ir pats esu nei šen, nei ten...“
Taigi visi turi galimybę pasirinkti ar jie liks, ar ne. Tai tikriausia įtakoja mirties baimė, kaip panėjo Nikas, galbūt kartais burtininkai ir raganos pasirenka grįžti ir dėl kokių nors kitokių priežasčių. Tačiau žmonėms, nors ir nepasilikus vaiduoklių pavidalu, jų portretai lieka kaip atminimai ir kartais netgi daugiau (buvusių direktorių portretai tarnauja tuo metu direktoriaujančiam žmogui).

_________________
Atgal į viršų Go down
http://potterworld.forumlt.com
 
Viskas apie Hogvartsą
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Harry Potter world :: Pradžia :: Informacija-
Pereiti į: